• BMMYK Kadın ve Çocuk Koruma Grubunda yer alıyoruz. Bu koruma grubu yaklaşık 50’ye yakın göç, çocuk, kadın, LGBTİ ve engelli çalışan STK’ların birlikte olduğu ve gündemleri belirlediği bir gruptur.
 • İstanbul Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İşkur, Halk Eğitim, Şönim, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı vb kurumlarla birlikte çalışıyoruz.
 • Derneğimiz kadına yönelik şiddetin önlenmesinde Türkiye çapında önemli bir mihenk taşı olan Sığınaklar, Danışma ve Dayanışma Merkezleri Kurultayı’nın bileşenlerinden biridir. Dernek olarak İstanbul’da 2-4 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleşen kurultayın sekretaryasında yer aldık ve tüm Türkiye’den Danışma-Dayanışma Merkezleri ve Sığınak çalışmaları yapan Kadın Örgütleri, Barolar, Belediyeler ve Şönimler de çalışan 350 kadını İstanbul’da misafir ederek 22. Sığınaklar, Danışma ve Dayanışma Merkezleri Ana Kurultayını gerçekleştirdik.Ayrıca 25 Nisan 2020 tarihinde online olarak Sığınaklar, Danışma ve Dayanışma Merkezleri Ara Kurultayını ve 17 Aralık 2020tarihinde ise yine online olarak 23. Sığınaklar, Danışma ve Dayanışma Merkezleri Ana Kurultayınıgerçekleştirdik.
 • Arel Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi ile işbirlikleri yapıyoruz.
 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Şişli Belediyesi, Beşiktaş Belediyesi, Beylikdüzü Belediyesi, Avcılar Belediyesi, Sarıyer Belediyesi, Kadıköy Belediyesi İşbirliği yaptığımız yerel kurumlardır.
 • Kadıköy Belediyesi Kent Konseyi kadın meclisinde yer almaktayız. 80 kadın ve çocuğu ile birlikte Kadıköy Belediyesi Kent Konseyi Kadın Birimi tarafından Selamiçeşme Özgürlük Parkında organize edilen etkinliğine katıldık (8 Mart 2019). Etkinlikte Suriyeli 2 kadın ile Türkiyeli 2 kadının el ürünleri için açılan stanttan ortak satış yapmışlardır. Bu etkinlikler yeni dönemde özellikle yaz aylarında yeniden planlanacak ve uygulanacaktır. Etkinliğimizde Kadıköy Kent Konseyinin sunmuş olduğu desteklerin yanı sıra Kadıköy Belediyesi ve Şişli Belediyesi ulaşım desteği sağlamışlardır.
 • Şişli Belediyesi Kent Konseyinin bileşeniyiz ve özellikle kadın meclisi ve mülteci meclislerinde yer almaktayız. Kadın meclisi ile Şişli ilçesinde Cemil Candaş Kültür Merkezinde 25 Kasım 2019 Pazartesi Günü Saat: 10.00-17.00 arasında 25Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde geniş katılımlı bir etkinlik organize ettik.
 • WFP/Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Örgütü, Şişli Belediyesi ve Derneğimizin organizasyonu ile birlikte 8 Aralık 2019 Pazar Günü 11.00-15.00 arasında Şişli’de “Mutfakta Umut Var” adıyla göçmen ve yerel kadınlarla birlikte bir günlük yemek yapma ve birlikte yemek yeme etkinliği gerçekleştirdik.
 • Şişli Belediyesi Kent Konseyi Mülteci Meclisi Türkiye’de yönetiminin tamamen göçmen ve mültecilerden oluşan ilk mülteci meclisidir. Mülteci Meclisi olarak 19 Aralık 2019’da Dünya Göçmenler Gününü kutlamakve tanışmak içinŞişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi Abidin Dino sahnesinde ortak bir etkinlik düzenledik. Bu etkinliğe yaklaşık 70 göçmen, mülteci ve yerelde yaşayan bireyler katıldı.
 • 8 Mart 2020 Dünya Kadınlar Gününde Şişli Belediyesi, Şişli Kent Konseyi Kadın Meclisi ve İstanbul Barosu ile birlikte geniş katılımlı 2 günlük açık alan etkinliği organize ettik. Açmış olduğumuz standımızda dernek broşürlerimizin yanı sıra Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfının kadına yönelik şiddetle mücadele broşürlerinin dağıtımını birlikte yaptık, ayrıca standımızda çok sayıda göçmen kadın arkadaşımız yer aldı. Şişli ilçesinde yerel kadınlar bir ilk olarak göçmen kadınlarla tanışma ve kaynaşma yaşadılar.
 • Türkiye Mülteci Konseyi grubunda yer almaktayız. Bu grubun en temel özelliği ise grup içinde göçmen örgütlerinin yer alması ve tüm Türkiye çapında çalışmalar yapıyor olmalarıdır.
 • Cedaw Gölge Raporu hazırlama grubu ile birlikte 8. Dönem Gölge Raporunu hazırlama çalışmalarının içinde yer almaktayız. Cedaw 8. Dönem Gölge Raporu Nisan- Mayıs aylarında Cedaw Komitesine sunulacak ve sonrasında da kamuoyu ile birlikte paylaşılacaktır.
 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Göç Çalışma Grubunda yer almaktayız. 18 Aralık 2020’de online olarak Dünya Göçmenler Günü çalışmaları organize ettik.
 •